Jaką wybrać wyciągarkę do terenówki?


Jazda terenowa po podmokłych, błotnistych terenach posiada miłośników na całym świecie. Sport ten charakteryzuje się trudnymi warunkami jazdy oraz niejednokrotnie przeszkodami, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nie do pokonania.
Jednym z elementów dodatkowego wyposażenia samochodu terenowego jest wyciągarka elektryczna, która daje nieocenione wsparcie przy pokonywaniu stromych podjazdów czy wyjazdu z głębokiego błota.
Zapytaliśmy przedstawiciela firmy Hewea pana Rafała Piechowicz z sekcji wyciągarek jak odpowiednio dobrać wyciągarkę do swojego samochodu.
Firma HEWEA jest właścicielem marki PRESKO produkującej wyciągarki elektryczne oraz jedynym dystrybutorem na Polskę wyciągarek firmy RUNVA.

Dawid Cygal-Na co zwrócić uwagę przy doborze wyciągarki?
Rafał Piechowicz-Przede wszystkim na uciąg sprzętu i wagę pojazdu. Współczynnik powinien być na poziomie minimum 1,5 x DMC auta.
D.C.-Wagę swojego samochodu chyba każdy zna. Ewentualnie może to sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym. A jak się dowiedzieć jaki jest uciąg danej wyciągarki?
R.P.-Możliwości uciągowe wyciągarki, w większości przypadków, podawane są już w nazwie modelu i wyrażane w funtach. Wyjaśnię to oczywiście na przykładzie produktów sprzedawanych przez naszą firmę.Na przykład wyciągarka PRESKO WINCH PEW12000, gdzie nazwa informuje użytkownika o uciągu 12000 funtów czyli przeliczeniu jest to 5443 kg.
D.C.Z tego co obserwuje to wyciągarka o tej mocy jest najczęściej używana przez właścicieli terenówek.
R.P. Dokładnie.Do samochodów takich jak  Mitsubishi Pajero, Hyundai Terracan czy Suzuki Jimny i innych wielkościowo podobnych polecam wyciągarki o uciągu 12000lbs. czyli 5443 kg.Naszym najpopularniejszym modelem jest wyciągarka PRESKO WINCH 12000 ,którą oferujemy z liną stalową lub syntetyczną.Jest to wyciągarka na 12 volt.
D.C.Wyciągarki RUNVA to sprzęt do większych samochodów?
R.P.Nie tak do końca.RUNVA to marka premium produkująca wyciągarki do różnych pojazdów.Obecnie mamy w ofercie wyciągarki RUNVA o uciągu od 1588 kg. do 9-ciu ton.
D.C.Te najmocniejsze to pewnie głównie spotkamy na lawetach ?
R.P. Tak jest ale nie tylko. Nasi klienci używają ich na lawetach ale też w większych samochodach terenowych takich jak Nissan Patrol.Do samochodów tej wielkości polecamy wyciągarkę
Runva 18000 lbs. o uciągu 8.1 tony.

D.C.Czy sama wyciągarka wystarczy nam jako asekuracja w terenie?
R.P.Można jeżdzić tylko z wyciągarką ale wówczas nie wykorzystamy jej wszystkich możliwości .Aby być przygotowanym na wszelkie niespodzianki w terenie, warto pamiętać również o różnego rodzaju akcesoriach pomocniczych. Zblocza, szekle czy pasy ochronne do drzew powinny znaleźć się w podstawowym ekwipunku każdego, kto zdecyduje się na wypad w teren.
D.C.Dziękujemy za porady.
R.P.Proszę bardzo.Jakby ktoś miał jeszcze inne pytania to chętnie odpowiem na nie telefonicznie lub mailowo.A dla sympatyków TERENJAZDY oferujemy rabat na wyciągarki z naszej oferty.Przy zamówieniu wystarczy podać hasło TERENJAZDA a udzielimy indywidualnego rabatu.
D.C.Super!Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w terenie!

Dawid Cygal

Oferta wyciągarek elektrycznych PRESKO WINCH I RUNVA:

Wyciągarki i wciągarki elektryczne – sklep internetowy hydromech.eu

Informacje odnośnie wyciągarek i zamówienia

Sekcja Wyciągarek

Rafał Piechowicz tel. 882-059-498

Adres email: rafal.piechowicz@hewea.com


Polecane wyciągarki: